tzw. pazn.Ogryzki

 

Paznokcie tzw. Problematyczne

Niestety zdarzają się paznokcie o budowie, która nie stwarza dobrych warunków do założenia tipsów. Są to paznokcie o wklęsłej budowie, tłustej płytce lub obgryzane. Te ostatnie zależą od właścicielki, szerokie bądź tłuste niestety nie.

Tłuste paznokcie są przeważnie zawsze błyszczące ponieważ gruczoły wydzielają nadmiar naturalnego olejku. Kobiety mające taki problem mają częste kłopoty z zapowietrzaniem się żelu, zwłaszcza przy wale paznokcia, mogą też odpadać, odklejać się w całości. Przy przedłużaniu tłustych paznokci najważniejsze jest bardzo dokładne ich przygotowanie do zabiegu, oczyszczenie, kilkakrotne odtłuszczenie. Niestety takie paznokcie w większości potrzebują częstszych niż zwykle uzupełnień ze względu na możliwe zapowietrzenia.

Wklęsła płytka pojawia się zazwyczaj na kilku paznokciach. Problemem jest wówczas naklejenie prawidłowo tipsa. Wówczas można opiłować kieszonkę lub przedłużyć paznokcie na formie.

Obgryzione paznokcie

Obgryzione paznokcie stanowią wyjątkowy problem. Mają zazwyczaj krótką i szeroką płytkę oraz narośnięte skórki i opuszki. Najlepiej nie decydować się na przedłużanie paznokci na  pierwszej wizycie ponieważ najpierw trzeba zadbać o pielęgnacje, dokładnie wykonać manicure- najlepiej kilka razy i dopiero po kilku dniach od ostatniego manicure przedłużyć pazurki. Wskazane jest przedłużanie takich paznokci na szablonie. Jeśli da się nakleić tipsa, kieszonki muszą być płytkie, można przyciąć je gilotyną do tipsów. Tu również istnieje możliwość częstszych odklejeń, zwłaszcza gdy pani nie może odzwyczaić się od obgryzania i skubania skórek.

Oczywiście każdy paznokieć w efekcie da się wystylizować. Paznokcie problematyczne przyzwyczają się do zmiany, z czasem nabiorą kształtu i będą nam się podobały coraz bardziej…

 

wejdź tu i poczytaj o obgrazanych paznokciach i jak wpływa to na zdrowie

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery