Pytania i odpowiedzi

 

Jak przedłuża się paznokcie?

Przedłużać paznokcie można metodą „na tipsa”, czyli do paznokcia przykleja się sztucznego przedłużonego paznokcia, docina się odpowiednią długość i zalewa żelem. Drugą metodą, którą polecam bardziej, jest przedłużenie paznokcia samym żelem formując go na formie.

 

Ile czasu trwa przedłużanie paznokci?

Czas zależy od zdobienia. Standardowe przedłużanie z nieskomplikowanym zdobieniem trwa ok.1,5- 2 godz.

 

Ile czasu przed ważną imprezą zrobić przedłużenie paznokci aby się przyzwyczaić?

Proponuje zrobić pazurki jakieś trzy dni wcześniej, wystarczy aby sie przyzwyczaić a będą tez wyglądały świeżo w dniu uroczystości. Jako że to Pierwsze pazurki nie polecam bardzo długich, w czasie zakładania można ustalić długość.

 

 Po jakim czasie należy uzupełnić odrost?

Paznokcie przedłużone żelem (dobrze położone oczywiście) ładnie wyglądają 3-4 tyg, potem chcąc  utrzymać ładne paznokcie należy uzupełnić tzw odrost, znów modelując i zdobiąc dowolnie.

 

 Czy paznokcie żelowe mogą się złamać?

Paznokcie żelowe są mocne, nie trzeba przesadnie kontrolować ruchów. Oczywiście nie są ze stali i jest możliwe,  że przy silnym uderzeniu, bądź w innych niepożądanych sytuacji, pęknie.

 

Czy zdobienie się ściera w czasie użytkowania?

Nie, ponieważ ozdoby zatopione są zazwyczaj w żelu, więc nie niszczą się. Chcąc zmienić zdobienie trzeba zetrzeć pilnikiem żel, ozdoby, dopiero można zrobić nowe.

 

Czy  paznokcie żelowe można malować lakierem i stosować zmywacz do lakierów?Oczywiście. Na paznokcie żelowe bez zdobienia i ze zdobieniem można stosować lakiery. Usuwając lakier zmywaczem bez acetonu nie uszkadzamy ich w żadnym stopniu.

 

Jak skrócić paznokcie?

Przedłużone paznokcie żelem skracamy piłując pilnikiem. W żadnym przypadku do skrócenia przedłużonych paznokci nie stosujemy obcinaczek, gilotyn czy nożyczek. Przy takim przycięciu np. obcinaczkami do paznokci żel popęka.

 

 

 


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery