stylizacja paznokci - Sylvia SHIREBROOK UK - Łamliwe paznokcie

Łamliwe paznokcie

 

 

Łamliwe paznokcie

 

Łamliwość płytki paznokciowej: Cechy:

 

 ·      sucha, łuskowata, matowa powierzchnia,

·      połamane końcówki, paznokcie łuszczą się przy brzegach, rozwarstwiają się, zwykle tworzą się na nich bruzdy,  

·    często są silnie zakrzywione,   bardzo mocne, ale mało giętkie, kruche,    ich kąciki się wyłamują,    

·    lakier utrzymuje się na nich przez bardzo krótki czas,    

Paznokcie łamliwe wbrew pozorom charakteryzują się dużą przepuszczalnością wody,  kiedy zanurzymy je w wodzie nasączają się jak gąbka, podczas wysychania zmagazynowana w nich woda wyparowuje, takie częste nawadnianie i osuszanie paznokci powoduje, że stają się one suche, łamliwe i delikatne. 

 Przyczyny to także: styczność z zasadami, benzyną, żywicami, częste stosowanie zmywaczy, lakierów, niedobórwapnia i magnezu.   

Takie paznokcie wymagają specjalnej pielęgnacji. Łamliwe paznokcie charakteryzuje sucha. łuskowata i matkowa płytka, połamane końcówki, paznokcie łuszczą się na brzegach.

Paznokcie łamliwe wbrew pozorom charakteryzują się dużą przepuszczalnością wody. Kiedy zanurzamy je w wodzie chłona jak gąbka, podczas wysychania zmagazynowana woda wyparowuje. Takie częste nawadnianie i osuszanie paznokci powoduje, że są one delikatne, suche i łamliwe.

Styczność z zasadami, benzyną, częste stosowanie zmywaczy, lakierów, niedobó wapnia i magnezu to również przyczyny powstawania łamliwych paznokci.  

Pielęgnacja :   Paznokcie ścinamy na krótko. Należy też pamiętać o przyjmowaniu żelatyny np. w postaci galaretek, żelaza w postaci mięsa i podrobów, magnez  w postaci roślin zielonych, produkty zbożowe, owoce, warzywa, mleko, kakao, gorzka czekolada,migdały.

Za kruchość paznokci odpowiada też niedobór krzemu, jodu. W pielęgnacji musimy pamiętać o stosowaniu rękawiczek ochronnych, głównie przed wodą i chemikaliami.

Stosowanie odżywek do paznokci, balsamów, olejków nawilżających a wszystko to aby zatryzmać jak najwięcej wody w paznokciać i chronić przed wysuszaniem.  

 

Olga Konopińska   

Utworzono: 05.02.2008. Redaktor: Vernis Administrator

 

 


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery